Bize Ulaşın: 444 23 53
Menu

Başkanın Mesajı


başkanMURAT ÇİFTÇİ KİMDİR?
Elazığ doğumlu, iş hayatında 14 yıl faizsiz gayrimenkul ve otomobil alımı alanında üst düzey yöneticilik yaptı. Bu alanda sektöre çok sayıda nitelikli çalışan kazandırdı. Yapmış olduğu uygulamalarla faizsiz ev alma yöntemlerinin gelişimine katkılar sağladı. Konut ve inşaat alanında da uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptı. Evli, bir oğlu bir kızı var.

Çiftçi; Hayalini, düşük ve orta gelirli ailelerin tasarrufa dayalı faizsiz bir modelle kolaylıkla ev ve araç sahibi olabilmesi olarak tanımlıyor. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de çalışmalarını bu amacına ulaşmak için büyük bir gayretle sürdürüyor.

 

Değerli müşterilerimiz, iş ortaklarımız,
paydaşlarımız, dostlarımız ve çok kıymetli çalışma arkadaşlarım;

Birevim’i tanımlarken pek çok ifade kullanılabilir; ancak benim nazarımda Birevim, baharı müjdeleyen bir çiçek gibidir. Zorlukların geride kaldığının habercisidir. Yola çıktığımız ilk günden itibaren “Bir evim olsun.” diyen; ancak bu isteğini yerine getiremeyen milyonlarca insanın hayatına dokunmayı, mutluluklarına vesile olmayı, onlar için zor olanı kolaylaştırmaya vesile olmayı amaçladık. Bu ülkenin insanı, imkanları dahilinde zorlanmadan kolaylıkla kendi evinin sahibi olsun istedik. Alışılagelmiş yöntemler ihtiyaçlara çözüm üretemiyor olabilir. Bu durum çözümsüzlük anlamına gelmez. Gelmemeli! Ekonomik anlamda tabana yayılmış bir ev alma modelinin bugüne kadar toplumumuza sunulmamış olmasının verdiği sorumlukla yürüttüğümüz çalışmalarımız Birevim ile hayat buldu. Fark ödemeden, kolaylıkla, gönül rahatlığı ve manevi açıdan huzur içinde ev sahibi olmak isteyen milyonlarca insan için dar, boğucu, huzursuz edici, yorucu, bunaltıcı yollardan feraha çıkış oldu.

 

Faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımladık.

Birevim’de üç bileşen fazlasıyla önem arz ediyor. Bunlar; geçmiş tecrübeler, toplumun ve bizlerin hassasiyetleri ve yenilikçi bir bakış. Birevim yöntemlerini oluştururken; tasarrufa dayalı faizsiz ev alma yöntemindeki tecrübelerimizle, yenilikçi bakış açımızı birleştirip, bizim ve müşterilerimizin hassasiyetlerini sürekli göz önünde bulundurarak, tıpkı bir eseri oluşturur gibi nakış nakış, titizlikle işledik. Faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımlayarak toplumumuzun istifadesine sunduk. Tüm paydaşlarımızın bu yeni modeli benimseyerek destekleyeceği ve geliştirerek geleceğe taşıyacağına olan inancım tam.

 

Özümüz bir, sözümüz bir

Bir evi olması için kimi zaman hayatı boyunca çalışıp çabalayan milyonlarca insanın isteklerine, hassasiyetlerine, değerlerine ve hayallerine duyarsız kalamazdık. Onlar için en iyisini yapma gayretiyle oluşturduğumuz ev sahibi olma modelini hayata geçirirken ve uygularken en küçük detaylarla dahi çok uzun süre ilgilendik. Ülkemiz ve insanımız yararına iyi şeyler yapmaya maddi olarak yaklaşmadık. Bunu üzerimize düşen bir vazife olarak görüp, haz duyulacak bir iş olarak değerlendirdik. Her ne olursa olsun, hangi şartlar altında olursak olalım, özümüzün ve sözümüzün bir olması gerektiği bilinciyle, söylediklerimizle yaptıklarımızın örtüşmesine her durumda tutarlı olmaya söz verdik.

 

Değerli müşterilerimiz;

Çaba, çalışma ve gayretimizin odak noktası oldunuz. İlerleyen dönemlerde de bu değişmeyecek. Yine sizin için; kaliteli, ekonomik, hassasiyetlere önem verip özen gösteren, sürdürülebilir, akılcı ve inovatif hizmetlerimizi sunmaya; sizlerin de desteğiyle “Bir evim olsun” diyen herkesin hayallerine hayat vermelerine vesile olmaya devam edeceğiz.

 

Değerli çalışma arkadaşlarım;

İnancınız ve gösterdiğiniz gayretle Birevim olarak geleceğe umut ve güvenle bakıyoruz. Unutmayalım ki; değer katarak çalışıp, paylaşarak, birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize kenetlenmiş şekilde yaşarsak; önce ülkemiz sonra dünyamız için kalıcı değerler oluştururuz.

Sizlerle birlikte bir yolculuğun içindeyiz. Bu yolculukta; adalet, güvenilirlik, müşteri odaklılık, dürüstlük, akılcılık, şeffaflık, çözüm odaklılık, değişime açıklık, duyarlılık, insana ve yasalara saygılı olmanın başta geldiği Birevim değerlerinden sapmadan yol almalıyız. Göreceksiniz ki, işte o zaman her bir çalışanımız Birevim’i başarıya taşıyan ana güçlerden biri haline gelecek.

Ben inanıyorum. Birevim ileride bu sektöre nitelikli insan kaynağı oluşturan bir kurum, bir okul haline gelecektir.

Müşterilerimize, iş ortaklarımıza, paydaşlarımıza, dostlarımıza ve çok kıymetli çalışanlarımıza, bizlere gösterdikleri güven, inanç, destek ve işbirliği için teşekkür ederim.

Hep birlikte, hep daha yeniye, hep daha iyiye…

 

Saygılarımla,
Murat Çiftçi

FORM